Haberler

İstanbul’da Hain Terör Saldırısı:11 Şehit

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 33,743 defa okundu
İstanbul’da Hain Terör Saldırısı:11 Şehit
İstanbul Vezneciler'de yoldan geçen çevik kuvvet polisini taşıyan araçlara, bombalı araçla yapılan saldırı sonucunda 7 polis ile 4 vatandaşımız hayatını kaybederek şehit oldu. 3'ü ağır 36 kişi de yaralandı.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Türk milletinin başı sağolsun.

Terör bir kez daha iğrenç yüzünü göstererek Türkiye’yi ve Türk milletini hedef almıştır. Ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve bekasına yönelik bu saldırının ardındaki güçler bir an önce gün yüzüne çıkarılmalı ve adalete teslim edilmelidir. Terör, terörist ve işbirlikçilerinin kökü kazınmalıdır.  Mübarek ramazan ayında yapılan bu hain saldırının hesabı terörün hamiliği ve terörist seviciliği yapanlardan da mutlaka sorulmalıdır. Terörün siyasi ve sosyal uzantıları da hesap vermelidir.

Teröre taviz verilerek gelinen bugünkü durumdan çıkışta ancak terörle topyekûn mücadele etmekten geçmektedir.  Siyasi irade bu kararlılığı mutlaka göstermelidir.

İstanbul’da yaşanan bu hain ve kalleş saldırıyı bir kez daha lanetliyor, Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum.

Önder KAHVECİ
Genel Başkan