İstanbul’da GATA Çalışanları Bir Araya Geldik

İstanbul’da GATA Çalışanları Bir Araya Geldik
Sağlık Bakanlığına devredilen askeri Hastanelerde görev yapan sağlık çalışanları ile bir araya geliyoruz.

Bu sendikal çalışmalar kapsamında Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız İsmail Türk ve Abdurrahman Uysal ile birlikte İstanbul (GATA) Sultan Abdülhamit Eğitim ve Araştırma Hastanesi Personeli ile bir araya geldi. Hastanede gerçekleştirilen toplantıya İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Alper Alıcı, İstanbul 4 Nolu Şube Başkanımız Kasım koyun, İstanbul 5 Nolu Şube Başkanımız Oğuz Toy ve İstanbul 6 Nolu Şube Başkanımız Mustafa Erkinisli’de katıldı. 
Toplantıda çalışanlara sendikal çalışmalarımız hakkında bilgi veren Genel Başkanımız Önder Kahveci Türk Sağlık-Sen olarak devredilen askeri hastanelerde görev yapan personellerin sorunlarına vakıf olduklarını kaydetti. 
Sorunların çözümü ile ilgili olarak Bakanlıklar düzeyinde girişimde bulunduklarını ve bulunmaya da devam edeceklerini belirten Genel Başkanımız çalışanların da hakkını araması için gerekli hukuki destek başta olmak üzere tüm desteği verdiklerini belirtti.
Devirle birlikte tayin bedelinin ödenmemesi, istek dışı görevlendirmeler, bazı mali haklardaki kısıtlamalar gibi yaşanan tüm sıkıntıları hep beraber çözeceklerini kaydeden Genel Başkanımız Önder Kahveci, Türk Sağlık-Sen’in mücadelede her zaman en önde ve çalışanın yanında olduğunu belirtti. Toplantıda çalışanlarda sorunlarını ve taleplerini aktardı.

Haber Resimleri