Haberler

İller Arası Tayinle İlgili Bakanlıktan Sorunlu Karar

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 29,045 defa okundu
İller Arası Tayinle İlgili Bakanlıktan Sorunlu Karar
Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden 2017 Yılı Temmuz Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Sureti İle Atama Kurası Hakkında aşağıda yer alan şu duyuru yayınlanmıştır:

“Sağlıkta Dönüşüm Programı II. Fazı çerçevesinde İstanbul ilinde Sayın Bakanımızın katılımı ile gerçekleştirilen İl Değerlendirme Toplantısında İstanbul ilinde yeni açılan sağlık tesislerimizin personel ihtiyacının ivedilikle giderilmesine karar verilmiştir.
Bunu teminen, 2017 Yılı Temmuz Dönemi  İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Sureti İle Atama Kurasında kurum içi personel ataması sadece İstanbul’a yapılacaktır.
Değerli sağlık çalışanlarımızın planlamalarını buna göre yapması amacıyla bilgi paylaşımı yapılmaktadır.
Saygı ile duyurulur.' 
Temmuz ayında tayin olmak isteyen, aile ve sosyal yaşamları ile ilgili planlarını bir anda yok eden bu kararın kabul edilmesi mümkün değildir. İstanbul’a gitmek isteyen TKHK’na bağlı kurumlarda çalışanlar için özel bir iller arası tayin için başvurular varken Temmuz ayındaki tayinlerde de sadece İstanbul’un tercih edilebilecek olması anlaşılır değildir.  
İstanbul’da sağlık çalışanı eksiğinin kapatılması için böyle bir dayatma yerine yeni personel istihdamı, özel teşvikler gibi uygulamalar hayata geçmelidir.
İl dışı tayinleri bekleyen sağlık çalışanlarını hayal kırıklığına uğratan bu karar yeniden gözden geçirilmelidir. Bakanlık çalışanlarına dayatmayı bırakmalı, kolaylık sağlamalıdır.