Her Şartta Askerimizin Ve Devletimizin Yanındayız

Her Şartta Askerimizin Ve Devletimizin Yanındayız
Genel Başkanımız Önder Kahveci, Soçi'de yapılan kritik zirvenin ardından varılan mutabakata yönelik değerlendirmelerde bulunarak şunları söyledi:

"Kahraman ordumuzun başarısı ve Türk milletinin birlik, beraberlik ve kararlılık göstermesi karşısında Suriye'de, Türkiye aleyhine tavır alan tüm güçler geri adım attı.

Kahraman Türk askeri Barış Pınarı Harekatını, Suriye'nin kuzeyinde 30 km. derinlikte bir güvenli bölge oluşturarak bu bölgeyi terörden arındırmak amacıyla gerçekleştirmekteydi.

ABD ve Rusya ile varılan mutabakatlar gereğince, terör örgütü üyeleri bölgeyi terk edecek, ağır silahlarını teslim edecek, ve tahkimatlarını imha edecektir. Böylece Suriye sınırımız güvenlik altına alınmış olacaktır.

Kahraman Mehmetçiğimizin alandaki başarısı devletimizin masadaki başarısı ile perçinlenmiştir. Ülkemiz sınırlarında bir terör koridoru oluşturma, bir terör devleti kurma hayali bizzat milletimizin iradesi ve devletimizin kararlı tutumu ile tarihin çöplüğüne atılmıştır.

ülkemizin sınırlarında bir oldu bittiye müsaade etmeme noktasında bugüne kadar yürüttüğümüz mücadelede

Türkiye Kamu-Sen olarak her şart altında askerimizin ve devletimizin yanında olduk. Bundan sonrada yanında olacağımızı vurguluyor, Mehmetçiğimizi muhabbetle selamlıyorum."