Genişletilmiş Eğitim ve İstişare Toplantımız Başladı

Genişletilmiş Eğitim ve İstişare Toplantımız Başladı
Türk Sağlık-Sen Genişletilmiş Eğitim ve İstişare Toplantımız Antalya’da başladı. Şube Başkanlarımız, şube başkan yardımcılarımız ve kadın komisyonu başkanlarımızın yer aldığı toplantıya KKTC Türk Memur-Sen Genel Başkanı Kağan Mındıkoğlu ve yöneticileride katıldı. Açılışını Genel Başkan Yardımcımız İsmail Türk’ün yaptığı toplantıda ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından tüm şehitlerimizin, ecdadımız ve Türk Sağlık-Sen’in ebediyete intikal etmiş tüm mensupları için Kuran-Kerim okunarak dua edildi.

Çözüm Süreci Denilen Bir İllet Süreçle Terör Azdırıldı.

Duanın ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Önder Kahveci tarafından bir konuşma gerçekleştirildi. 
Konuşmasına ebediyete intikal etmiş teşkilat mensuplarımızı yad ederek başlayan Genel Başkanımız Önder Kahveci "Ahde Vefayı her zaman canlı tutan bir sendikayız. Bu teşkilata hizmet ederken aramazdan ayrılan teşkilat mensuplarımızı rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Türkiye uzun bir süredir terör belası ile uğraşıyor. Bu vatan için bu milletin kahramanları can veriyor. Çözüm süreci denilen bir illet süreçle terör azdırıldı. Şimdi vekil olan bazı sendikacılar akil adamlığa soyunup bu durumun milletin başına gelmesinde vebal aldılar. Biz  o zaman terörle müzakere edilmez mücadele edilir, anladığı dilden konuşulur demiştik. Bizi  o gün eleştirenler haklı olduğumuzu anladılar ama nice vatan evladı toprağı kanlarıyla suladı, şehadet şerbetini içti. Umarız bir daha böylesi işlere kalkışılmaz" dedi.

Darbesavarız Diye Ortalarda Dolaşanlar Sinek Bile Savamazlar

15 Temmuz’da Türkiye’nin terörün bir başka yüzüyle tanıştığını belirten Kahveci " Devletin tamamının FETÖ'nün eline teslim edilmesi nedeniyle Türkiye 15 Temmuz gibi bir günü yaşadı. Şükürler olsun ki Türk milleti bu ihaneti büyük feraseti ile önledi. Türk milletinin Ömer Halisdemir gibi kahraman evlatları felaketlerin önüne geçti. Türkiye Kamu-Sen olarak 15 Temmuz’da bizde şehit verdi. Türk Büro-Sen üyesi İhsan Lezgi ve Türk Tarım Orman-Sen İş yeri temsilcimiz Ramazan Konuş şehadet şerbetini içti. Biz her zaman darbelere karşyı durduk. 28 Şubat'ta da kesintisiz demokrasi deyip, yüreklice alanlara çıktık. 15 Temmuz’da da ihanete geçit vermedik. Bugün ortaya bazıları çıkıp biz darbesavarız diyorlar. Biz bunların evveliyatını biliyoruz. Bunlar sineksavar bile olamazlar." dedi.
 

Yenikapı Ruhunu Tuz Ruhuna Çevirdiler
15 Temmuz'un ardından Cumhurbaşkanı tarafından Yenikapı ruhu denilerek bir birlik ve beraberlik süreci başlatılmak istendiğini belirten Kahveci "Biz Yenikapı ruhunu hep destekledik. Ancak gördük ki bu ruh cumhurbaşkanlığından dışarı çıkamadı. Kamuda yandaş sendikacılık, adam kayırma ve torpil yine son sürat devam ediyor. Kısacası Yenikapı ruhunu tuz ruhuna çevirdiler. Biz kamuda liyakat ve ehliyetin esas alınmasını istiyoruz. Bizim derdimiz memleket. Hak edenlerin hak ettikleri yere gelebileceklerini sağlayan bir sistem kurulsun. Beklentimiz budur" şeklinde konuştu.
 

Kamu Tüm Terör Örgütlerinden Temizlenmelidir. Fakat Masumların Canı Yanmamalıdır
15 Temmuz'un ardından başlayan OHAL sürecinde 100 binin üstünde kamu çalışanının ihraç edildiğini aktaran Genel Başkanımız Önder Kahveci "Biz kamudan tüm paralel yapıların ve tüm terör örgütü yandaşlarının temizlenmesini istiyoruz. Bunlar kamu hayatından uzaklaştırılmalıdır. Fakat soruşturma yapılmadan ihraçlarla masumların canı yanmıştır. Biz her zaman mazlumun yanındayız. Haksızlığa uğrayanlara da her türlü desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz" dedi. 

İş Güvencemiz Mayınlı Alandır

Kamu çalışanlarının iş güvencelerinin elindek alınmak için fazla memur var, memuru işten çıkaramıyoruz gibi türlü türlü yalanlara başvurulduğunu kaydeden Genel Başkanımız Önder Kahveci " Kimse heveslenmesin İş güvencemiz mayınlı alandır, yasak bölgedir. Kimsenin girmesine, müdahale etmesine izin vermeyiz" dedi. 

Her Üyemizin Tercihi Kıymetlidir

Anayasa değişikliği ile ilgili de değerlendirmede bulunan Genel Başkanımız Önder Kahveci üyelerimizin her kararının kıymetli olduğuna dikkat çekerek "Türk Milletinin Tek tek her ferdi ve dolayısıyla bütün üyelerimiz, her konuda hür iradesi ile hiçbir telkine gerek duymaksızın vatanımızın selameti devletimizin bekası ve milletimizin huzuru için en doğru kararı verecek yetkinlik, irfan ve fazilete sahiptir. Türkiye Kamu-Sen daima hür iradenin emrine vurgu yapan bir sivil toplum kuruluşu olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonrada üyelerimizin tercihleri ile verecekleri her türlü kararın kıymetli olduğunu peşinen ilan etmektedir." şeklinde konuştu.

Yıpranma Payı ve Fiili Hizmet Hayata Geçmeli
Kamu çalışanlarının 2016 ve 2017 yılını malum sen’in yaptığı toplu sözleşme ile kaybettiğine dikkat çeken Genel Başkanımız Önder Kahveci tüm çalışanlara seslenerek " Bunlar ne attıkları imzaların takipçisi oldular. Ne de kamu çalışanının hakkına sahip çıktılar.  Bakın Yıpranma payı ile ilgili 3 senidir sözler veriliyor ortada bir şey yok. Sağlık Bakanı sağlıkta ikinci faza geçeceklerini açıkladı. Birinci faz sağlık çalışanları için kabus oldu. ikinci fazda umarız çalışanların sorunları için adım atılır. teme beklentimiz olan yıpranma payı ve döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması konusunda düzenlemeler yapılmalıdır. isteğimiz budur. Fakat attığı imzanın bile takipçisi olmayanlar, idarenin dediğinden çıkmayarak sendikacılık yapanlarla başarı elde edilmez, bunlardan bir hayırda gelmez. Bu yüzden biz gelin Türk Sağlık-Sen çatısı altında hakkımıza hukukumuza sahip çıkalım diyoruz. Çünkü Türk Sağlık-Sen ilkeli, kararlı ve cesur sendikacılığın tek adresidir. "diyerek konuşmasını şöyle tamamladı:
BİZ;
•        Hak aramada ilkeli, kararlı ve cesur sendikacılığın tek adresiyiz
•        Adalete, hakka, hukuka, kul hakkına ve evrensel insan haklarına saygıya inanıyor, tüm insanların bu değerleri sahiplenmesi için mücadeleyi önemle vurguluyoruz.
•        Her alanda olduğu gibi, sendikacılıkta ahlakı savunuruz. Olaylara yaklaşım tarzımız, taşıdığımıza inandığımız ahlaki değerlerimizle asla çelişmez.
•        Milli ve manevi değerlerimize sımsıkı bağlıyız. Bu değerlerin tartışılmasına asla izin vermeyiz.
•         Bu ülkede ve bu coğrafyada yaşayan, etnik kökeni ne olursa olsun tüm insanlara saygı ve hizmet, değişmez hedefimizdir.
•        Anadolu coğrafyasında, yaşama hakkımıza göz diken, güven içinde yaşamamıza engel olan tüm unsurlara kökten karşıyız.
•        Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu, Ulu Önder Atatürk'e, milli mücadele kahramanlarımıza saygı esastır. Tarihini saymayan, ecdadına değer vermeyen hiç kimseyle yolumuz kesişmez.

•        Irkçı değiliz. Ayrılıkçı, bölücü değiliz. Biz tek kelimeyle vatanseveriz.
•        Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü esas alan
TEK MİLLET, TEK DEVLET, TEK VATAN, TEK BAYRAK ve TEK DİL ülküsünü tavizsiz savunan tek sendikayız.

Mındıkoğlu:Ne Anavatanımızı Bölmelerine, Ne de Kıbrıs Türklüğünün Yok Edilmesine Müsade Etmeyeceğiz

Genel Başkanımızın konuşmasının ardından kürsüye gelen KKTC Türk Memur-Sen Genel Başkanı Kemal Mındıkoğlu bir selamlama konuşması yaptı. Mındıkoğlu konuşmasında "Size KKTC'den selam getirdik. Bizler Türkiye Kamu-Sen'in KKTC'deki temsilcileriyiz. Sizin Misyonunuzun takipçisiyiz. Anavatan bugünlerde sıkıntılı bir döne yaşıyor. Anavatanımızı bölmek istiyorlar, Kıbrıs üzerine de yine oyunlar oynanıyor, Kıbrıs Türklüğünü yok etmek istiyorlar. Fakat ne anavatanımızı bölmelerine, ne de Kıbrıs Türklüğünün yok edilmesine müsade etmeyeceğiz." dedi.  

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Genel Başkan Yardımcılarımız sekretaryaları ile ilgili birer sunum gerçekleştirdirler. Sunumların tamamlanması ile birlikte toplantımızın ilk günü sona ermiş oldu.