İdari İzinlerle İlgili Genelge Yeniden Değerlendirilmelidir.

İdari İzinlerle İlgili Genelge Yeniden Değerlendirilmelidir.

Genel Başkanımız Önder Kahveci İdari izinlerin sonlandırılmasını içeren Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile ilgili bir açıklama yaptı. 

Sağlık Çalışanları İçin Hassas ve Dikkatli Olunmalı 

Genel Başkanımız yaptığı açıklamada " Sağlık personeli 29 Mayıs’ta yayınlanan kamuda idari izinlerle ilgili Cumhurbaşkanlığı genelgesinde kapsam dışı bırakıldı. Bu belirlemeyi Bakanlık yapacak. Salgını önlemede çok önemli mesafe alındığı bu süreçte sağlık personelinin idari izinleri ile ilgili daha hassas karar verilmelidir. Sağlık kurumlarındaki riskler çalışma düzeni, çalışanlar ve hastalar açısından değerlendirilmeli riski olan sağlık personellerinin idari izinleri uzatılmalıdır. Özellikle kronik hastalıklarla ilgili değerlendirmelerde sağlık çalışanları açından daha da dikkatli olunmalıdır. Herşeyden önemlisinin sağlık personelinin sağlığı olduğunu defalarca dile getirmiştik. Bakanlıktan bu durumla ilgili özen göstermesini bekliyoruz. " dedi. 

Dilek Hemşiremizin yaşadıkları göz önüne alınmalı hamilelere idari izin verilmeli

Hamile kamu çalışanlarının mutlaka idari izinli olması gerektiğini belirten Genel Başkanımız Önder Kahveci sözlerini şöyle sürdürdü: Bir diğer önemli meselede hamile personellerdir. Bu arkadaşlarımızın idari izinleri 1 haziran itibariyle sonlandırıldığı anlaşılmaktadır. Bu karar yeniden gözden geçirilmelidir.Kamuda ve özellikle sağlık kurumlarında görev yapan hamile çalışanlar mutlaka idari izinli olmalıdır. Anne ve bebeğin sağlığı için bu mesele çok hassastır. Dilek hemşiremizin yaşadıkları göz önüne alınmalı hamilelere idari izin verilerek mesele halledilmelidir.