Haberler

Diş Teknisyenleri Gününü Kutladık

/ Gaziantep Yazdır
Bu haber 16,208 defa okundu
Diş Teknisyenleri Gününü Kutladık
Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube olarak 6 Aralık “Diş Teknisyenleri Günü” nedeniyle, Şahinbey Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çalışan Diş Teknisyenleri ile bir araya geldik.

Günlerini kutladık ve sorunları hakkında görüş alış verişinde bulunduk. Ayrıca; Şube Başkanı Kemal KAZAK, günün önemi hakkında şu ifadelere yer verdi.

Ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin vazgeçilmezlerinden biri de diş teknisyenlerimizdir. Ülkemizde 10 Binin üstünde  Diş teknikeri, Teknisyeni ve  Diş Klinik Yardımcısı arkadaşımız vefakârca hizmet üretmektedir.

2015 yılında Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlarda 25 Milyon 800 Bin poliklinik, 5 milyon 308 Bin Diş Çekimi, 1 Milyon 975 Bin kanal tedavisi ve 7 milyon 556 Dolgu işlemi gerçekleştirilmiş ve 404 bin cerrahi müdahalede bulunulduğu düşünüldüğünde nasıl bir yoğunlukta hizmet sunumuna katkı sağladıkları açıkça görülmektedir.
 
Aşırı yoğun bir hizmetin kısıtlı personel imkânları ile yürütüldüğü böyle bir çalışma düzeninde çalışanlar sağlıklarının tehdit altında ortamlarda büyük bir özveri ile görevlerini yapmaktadırlar ama emeklerinin karşılığını ne yazık ki alamamaktadırlar. İş yoğunlukları sürekli artmasına rağmen döner sermaye ek ödemeleri ise azalmaktadır. 


Pek çok diş teknisyenimiz çalışma koşulları nedeniyle toz ve kimyasallarla gelişebilen tedavisi olmayan silikozis hastalığı başta olmak üzere pek çok meslek hastalığıyla karşı karşıya kalmıştır. 

Diş hekimlerimizin, Diş Klinik Yardımcısı, Diş Teknisyenleri ve Teknikerleri başta olmak üzere ADSM’lerde, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanelerinde ve hastanelerimizin diş kliniklerinde görevli tüm çalışanların sorunlarına çözüm bulunmasını istiyor ve onların haklı taleplerinin her platformda destekçisi olacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz.
 
6 Aralık Diş Teknisyenleri günü sağlık hizmetinin vazgeçilmez bir parçası olan tüm diş teknisyeni arkadaşlarımızın 6 Aralık Diş Teknisyenleri Günü kutlu olsun.

 

 

Kemal KAZAK

Türk Sağlık-Sen

Gaziantep Şube Başkanı

 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube olarak 6 Aralık “Diş Teknisyenleri Günü” nedeniyle, Şahinbey Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çalışan Diş Teknisyenleri ile bir araya geldik. Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube olarak 6 Aralık “Diş Teknisyenleri Günü” nedeniyle, Şahinbey Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çalışan Diş Teknisyenleri ile bir araya geldik. Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube olarak 6 Aralık “Diş Teknisyenleri Günü” nedeniyle, Şahinbey Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çalışan Diş Teknisyenleri ile bir araya geldik. Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube olarak 6 Aralık “Diş Teknisyenleri Günü” nedeniyle, Şahinbey Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çalışan Diş Teknisyenleri ile bir araya geldik. Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube olarak 6 Aralık “Diş Teknisyenleri Günü” nedeniyle, Şahinbey Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çalışan Diş Teknisyenleri ile bir araya geldik. Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube olarak 6 Aralık “Diş Teknisyenleri Günü” nedeniyle, Şahinbey Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çalışan Diş Teknisyenleri ile bir araya geldik. Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube olarak 6 Aralık “Diş Teknisyenleri Günü” nedeniyle, Şahinbey Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çalışan Diş Teknisyenleri ile bir araya geldik.