Haberler

Çanakkale Zaferi'nin 102. Yıl Dönümü Kutlu Olsun

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 16,102 defa okundu
Çanakkale Zaferi'nin 102. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. Yıldönümü nedeniyle Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci’nin yayınladığı mesajdır:

102 yıl önce Büyük Türk Milletinin “Buyursunlar… Bizim için savaş düğündür, harp Türklüğündür' diyerek destan yazdığı tarihin adıdır Çanakkale.

Hem karadan, hem denizden ordular indir!, Çarpışalım, en doğru söz süngülerindir! diyerek Türkün gücünü dünyaya bir kez daha gösterdiği  mermilerin havada çarpıştığı, süngülerden hiç olmadığı kadar kan aktığı günlerin yıl dönümüdür.

102 yıl dönümünü kutladığımız Toprağın her karışının kahramanlarımızın kanlarıyla sulandığı, vatan sevdasının can vererek ispatlandığı Çanakkale Destanını ecdadımızın bize bıraktığı en önemli miraslardan biridir.

Bu mirasa layık olabilmekte milli bilinci, millet sevdası, vatan ve bayrak aşkını her daim canlı tutabilmekten geçmektedir.

102 yıl önceki  zihniyetinin bugün vücut bulmuş halleri yine sinsi tuzaklar ve hain emeller peşinde iken şükürler olsunki Ölümü öldüren Çanakkale’nin kahramanlarının ruhlarının bugünde şükürler olsunki büyük Türk milletinde var olduğunu görüyoruz. O ruhun temsilcilerinin hala aramızda olduğuna şahit oluyoruz. Haini alnından vuran Ömer Halisdemirler, Bombalı araçlı teröristlere karşı durup can veren ama faciayı önleyen Fethi Sekinler, Terörle mücadelede vatan için can verip, destanlar yazan yiğitlere görüyoruz. Onlarla gurur duyuyoruz.


Bu duygularla, '18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102’nci Yıldönümü'nde, tertemiz kanlarıyla üzerinde yaşadığımız toprakları vatanlaştıran aziz şehitlerimizi minnet duygularımla anıyorum.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık ve varlık mücadelemizde üstün ve fedakârca çabası olan muhterem ecdadımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun."