Çalışanları Biri Oyalıyor Diğeri Kandırıyor

Çalışanları Biri Oyalıyor Diğeri Kandırıyor
Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, İsmail Türk ve Ümit Turhan Amasya şubemizin gerçekleştirdiği hemşireler haftası programına katıldılar.

Şube Başkanımız Şemsettin Dümen’in açılışını yaptığı toplantıda Genel Başkanımız Önder Kahveci’de bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasına hemşireler haftasını kutlayarak genel Başkanımız Önder kahveci “ Türkiye’de görev yapan 142 bin hemşire arkadaşımızın hemşireler haftasını kutlarım.  Türkiye’de hemşire eksikliği ciddi boyutlarda ve bu nedenle de hemşirelerimiz yoğun bir iş yükü ile karşı karşıyalar. Fakat emeklerinin karşılığı ödenmiyor. Ücretleri yetersiz kalıyor. Yüzde 90’ının borçlu olması bunun en önemli göstergesidir. Hemşirelerimizin mağduriyetleri son bulmalı, sorunları çözüme kavuşturulmalı ve talepleri yerine getirilmelidir.' dedi.

Sağlık çalışanlarını iki temel talebi olan yıpranma payı ve döner sermayelerin emekliliğe yansıması konusunda gerekli adımların atılmamasına tepki gösteren Genel Başkanımız Önder Kahveci “ İktidar ve Sağlık Bakanlığı yöneticileri yıpranma payı konusunda sağlık çalışanlarını oyalamaktadırlar. Açıklama yapmak yerine icraat yapsalardı şimdiye kadar çoktan bu işin tamamlanması lazımdı.  Şimdide önümüzdeki dönemde bu hak verilecek diyorlar. Bir yıl öncede önümüzdeki yasama yılı diyorlardı. Bir yasama dönemi bitti. Sürekli hakkımızı öteleyerek günü kurtarma çabası içindeler. Döner sermayelerin emekliliğe yansıtılmasının da hak olduğunu dile getiriyorlar ama yine iş icraata gelince gereğini yapmıyorlar. Yandaş sendika malum sen ise kendisine yakışanı yapıyor. İktidar oyalarken onlarda yalan müjdelerle sağlık çalışanlarını kandırıyor. Bu malum sen 14 Martta yıpranma payı hayatı geçirilecek, Döner sermayelerin emekliliğe yansıtılacak müjdeyi bekleyen diyerek umut tacirliği yaptı. Ama bunların hepsinin yalan olduğu ortaya çıktı.  Umut tacirliği yapanların mumu yatsıya kadar yanmadı. Kendi yalanlarını örtmek için suçluyu da buldular. Kimmiş suçlu; Bakanlığın tembel bürokratları. Ama tembellikle suçladıkları bürokratlarında yer aldığı bir komisyon kurmuşlar. Şimdi 2015 toplu sözleşmelerine hazırlanıyorlarmış. Komisyona bakın biri umut taciri, öbürü de tembellikle suçladıkları bakanlık bürokratları. Bunlardan, böyle bir komisyondan çalışanlara hayır gelir mi? Biri oyalıyor diğeri kandırıyor.   “ şeklinde konuştu.

İktidarın çalışanların haklarını ötelerken memurun iş güvencesini kaldırma isteğinin ısıtıp ısıtıp gündeme getirdiğini belirten Genel Başkanımız Önder Kahveci Türkiye Kamu-Sen olarak memurun iş güvencesinin kaldırılmasına asla müsaade etmeyeceklerini dile getirdi. 

Haber Resimleri