Haberler

Birlik Olma Zamanı

/ Eskişehir Yazdır
Bu haber 13,076 defa okundu
Birlik Olma Zamanı
Son günlerde insanlıktan nasibini almamış eli kanlı alçakların kahpece planladıkları eylemler büyük bir artış göstermektedir. Nerdeyse her gün bir şehrimizde bomba patlamakta neredeyse hemen her gün onlarca ocağa ateş düşmekte ve bu ateş yurdun dört tarafını sarmaktadır.

Fırat Kalkanı harekâtından Şehit ve yaralı haberleri gelmeye devam ediyor, DEAŞ'lı teröristler askerlerimizi şehit ediyor. Askerlerimiz, polislerimiz içeride ve dışarıda kahramanca mücadelelerine devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyetine düşman olanlar, hain planlarıyla namert işbirlikçileri ile bombaları, silahlarıyla şer odakları dört bir yandan üzerimize çullanıyor. Zor bir mücadele veriyoruz! Hata yapma, gaflete düşme, rehavete kapılma lüksümüz yok! Gözümüzü kırptığımız anda tepemize çullanmak için satılık hainler beklemektedir.

15 Temmuz’da çok açık görüldüğü üzere, bütün şer odaklarının amacı, bu ülkede iç kargaşa yaratmak kardeşi kardeşe kırdırmaktır.

Emperyalistlerin hain emellerine karşı, milli direnişimizi kırmak, milli bütünlüğümüzü yıkmak için büyük bir oyun sergilenmektedir. Şimdi birlik ve beraberlik zamanıdır. Kamudaki ayrımcılık bitmelidir. Yenikapı Ruhu her zaman taze tutulmalı, sendikal tercihleri, inançları, siyasi görüşleri yüzünden insanlar ayrılmamalı ve dışlanmamalıdır.

 Kamuda her düzeydeki yöneticiler ve tüm idareciler ayrımcılığı tarihin derinliklerine gömmeli bir daha ortaya çıkarmamak üzere bitirmeli, kamu çalışanlarını düşürüldüğü ayrımcılık ortamından çıkarmak için yetkilerini kullanmalıdır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Yenikapı Ruhunu yaşatma isteğine tüm bürokratlar sahip çıkmak zorundadır.

Hala ayrım yapanlar mutlaka kamudan temizlenmelidir. Ayrımcılığa devam eden her kim olursa olsun en az FETÖ terör örgütü kadar hatta daha tehlikeli bölücü yıkıcı yok edici bir örgütün mensubudur.

Birlik beraberliğe destek vermeyen her kim olursa olsun Türk Sağlık-Sen olarak her zaman karşısında dimdik durmaya devam edecek kamu çalışanlarına yapılan zulmü ve ayrımcılığı kamuoyu ile paylaşılacağımızı ilan ediyoruz. Artık yeter! Kamuda vatana millete devlete sevgi sadakat ve bağlılık ile ehliyet ve liyakat tek kriter olmalıdır.

 

                                                                                              Hüseyin KARARMAN

                                                                                              Şube Başkanı