Bayır-Bucak Türkmenlerine Yardımlar Yola Çıkıyor

Bayır-Bucak Türkmenlerine Yardımlar Yola Çıkıyor
Türk Sağlık-Sen Ankara üniversite şubemiz tarafından gerçekleştirilen organizasyonla Bayır Bucak Türkmenleri için kuru gıda, giyim malzemesi, ilaç ve tıbbi malzemeden oluşan 950 Kolilik yardım toplandı.

Toplanan yardımların gönderilmesinden önce malzemelerin bulunduğu depoya Genel Başkanımız Önder kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız ve Üniversite şubemizin yöneticileri ile birlikte gitti. 
Genel Başkanımız Önder kahveci “ Türkiye’nin dört bir yanından Türkiye Kamu-Sen’in ve Türk Sağlık-Sen’in Türkmenler için yardım kampanyası yürüttüklerine dikkat çekerek Üniversite şubemize kampanyalarından dolayı teşekkür etti. 
Genel Başkanımız “Bayır Bucak Türkmenlerin zor günler geçiriyorlar. Onlara bu zor günlerinde nefes aldırmak her Türk evladının görevidir. Yardım eden, bu işe emek veren herkesten Allah razı olsun. Tüm vatandaşlarımızı da bu tür kampanyalara destek olmalıdır' dedi. 
Yardım kampanyasını gerçekleştiren Üniversite Şubemizin Başkanı Alpaslan Kocabaş’ta kampanyada kısa zamanda çok büyük bir yardım topladıkları kaydederek Tırlarla yardımı göndereceklerini ve yetkililer tarafından yardımların zor durumda olan Türkmenlere ulaştırılacağını belirtti.