Başkanlar Kurulu Toplantımızı Telekonferansla Yaptık

Başkanlar Kurulu Toplantımızı Telekonferansla Yaptık

Türk Sağlık-Sen Başkanlar Kurulu toplantısı telekonferans yöntemiyle gerçekleştirildi. 

Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız, şube başkanlarımız ve il temsilcilerimizin katıldığı toplantıda sağlık çalışanlarının yaşadığı sorunlar ve talepleri değerlendirildi. Sendikal çalışmalarımız ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. 

Şube Başkanlarımız ve il temsilcilerimiz özellikle salgın sürecinde çalışanların illerinde yaşadıkları sorunlarını ve taleplerini aktardılar. 

Sağlık Çalışanlarını Talepleri Karşılanmalı

Toplantıda şube başkanlarımıza seslenen Genel Başkanımız Önder Kahveci koronavirüs salgınında sağlık çalışanlarının verdiği kahramanca mücadelenin herkes tarafından görülüp takdir edildiğini belirterek fakat mesele çalışanların sorunlarını çözmeye gelince yeterli somut adımlar atılmadığını belirtti. 

Tavandan ek ödemenin uygulanmasında yapılan adaletsizliklerin ödemeleri yavandan bir hale getirdiğini kaydederek çalışanları hayal kırıklığına uğrattığını belirtti. Adil ve makul bir ödüllendirme için tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan çalışanların taban aylığına  iyileştirme yapılmasının doğru olacağını belirtti. 

Cephe Gerisinin Şartları İyileştirilmeli

Sağlık ordusunun cephe gerisindeki şartlarını düzeltmenin Sağlık Bakanlığının temel görevi olduğunu belirten Genel Başkanımız Önder Kahveci “3600 ek gösterge verilmesi, Tüm sözleşmelilerin kadrolu olarak istihdam edilmesi, Döner sermaye sisteminin yeniden düzenlenmesi, yıpranma payının çalışanlar lehine revize edilmesi “ gibi temel taleplerin karşılanması gerektiğine dikkat çekti. 

Salgın sürecinde Ankara’da ki misafirhaneyi ilk günlerden itibaren sağlık çalışanlarına tahsis ettiklerini hatırlatan Genel Başkanımız Önder kahveci sağlık çalışanlarına çok çeşitli açılardan şubelerimizin de destek olduğunu belirterek emeği geçen teşkilat mensuplarımıza teşekkür etti. 

Çalışanları Memnun Etmeyecek Hiçbir Düzenlemeyi Kabul Etmeyiz

Çalışanların sorunlarının çözümü ve taleplerinin karşılanması için yoğun bir mücadele yürüttüklerini kaydeden Genel Başkanımız Önder Kahveci “Bizim tüm beklentimiz adaletli bir şekilde çalışanların tamamımın memnuniyetini sağlayacak düzenlemelerin yapılmasıdır. Çalışanları memnun etmeyecek hiçbir düzenleme tarafımızca kabul edilmeyecektir. Tüm başvurularımızı, görüşmelerimizi ve yaptığımız itirazları bu çerçevede gerçekleştiriyoruz. Kahramanların emeklerinin karşılığı ödenmez ama talepleri adil bir şekilde, ayrımcılık olmadan yerine getirilmelidir. Çabamız bunun içindir” dedi.

Haber Resimleri