Haberler

BAĞIMSIZLIK TÜRK MİLLETİNİN KARAKTERİDİR

/ Gaziantep Yazdır
Bu haber 185 defa okundu
BAĞIMSIZLIK TÜRK MİLLETİNİN KARAKTERİDİR
Türkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilcisi Kemal KAZAK; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

19 Mayıs 1919’da yokluklar ve imkânsızlıklar içinde başlayan bu kutlu mücadele, milletimizin, bağımsızlığı uğruna tüm varlığından vazgeçme iradesini de ortaya koymuştur. Millî mücadelenin organize bir hal aldığı bu tarihte, yok olmak üzere olan bir halkın hep bir ağızdan haykırdığı “Ya istiklâl ya ölüm!” parolası, vatan topraklarının bütün olumsuzluklara ve yokluklara rağmen Türk Milleti tarafından bir kez daha fethedilmesini sağlamıştır.

Bu toprakların ebediyen Türk yurdu olduğunu tescil eden milli mücadelemizin başlangıcının 100. yılı kutlu olsun. Vatanımızın düşmanlar tarafından işgal edilmesinin ardından, Türk Milletinin sinesinde alevlenen özgürlük ve bağımsızlık aşkı, bundan tam 100 yıl önce Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkmasıyla birlikte, tüm vatan coğrafyasını kuşatmıştır.

19 Mayıs 1919’da yokluklar ve imkânsızlıklar içinde başlayan bu kutlu mücadele, milletimizin, bağımsızlığı uğruna tüm varlığından vazgeçme iradesini de ortaya koymuştur. 19 Mayıs 1919 günü Samsun’da harekete geçen Milli bilinç, tüm Anadolu’nun işgale karşı direnişe geçmesiyle sonuçlanmıştır.

Ecdadımız, kanlarıyla bir milletin tarihini yeniden yazarken, tarihin akışını değiştirmiş; şeref ve haysiyetin milletlerin tarihinde ne denli büyük öneme sahip olduğunu tüm dünyaya hatırlatmıştır.

Ülkemizin birlik ve beraberlik içinde daha güzel yarınlara ulaşması ve bütünlüğümüze kastedenlere karşı konması için bizlere düşen, 19 Mayıs 1919 günü millî mücadele için her bir ferdin yüreğinden fışkıran millet olma bilincine ve birlik ruhuna sahip çıkmak olacaktır.

Türkiye Kamu-Sen olarak; 1 Mayıs 2019 tarihinde Atamızın Samsun’a ayak bastığı noktada tüm dünyaya ilan ettiğimiz “Millî mücadelenin 100. yılında millî birlik, millî egemenlik, millî devlet, millî sendika için her alanda ilk günkü ruhla yeniden mücadele” umdemizi bir kere daha hatırlatmak isterim.

Bu noktada vatanımıza, bayrağımıza, dilimize sahip çıkma, demokrasimizi koruma, ayrık otlarını, bölücüleri, milletimizin geleceğine kasteden işbirlikçileri hayatımızın her alanından temizleyerek yarınlarımızı bir ve beraber olarak inşa etme zorunluluğumuz bulunmaktadır.

Bu hedefe ulaşmak için 19 Mayıs1919 tarihini genç bedenlerin yüreğinde hissetmesini, gençlerimizin 19 Mayıs coşkusunu, gururunu yaşamasını sağlamak çok önemlidir.

19 Mayıs 1919’la başlayan dönemde elde ettiğimiz en büyük kazanımlarımız olan bağımsızlık, demokrasi ve Cumhuriyetimizin yansıttığı ışığın; toplumsal, ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel olarak ilelebet milletimizin geleceğini aydınlatmasını diliyorum.

100 yıl önce “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” diyerek tereddüt dahi etmeden emperyalistlerin karşısına dikilen kahraman ecdadımızın yaktığı mücadele ateşinin, bizlere hürriyetimizi hediye eden vatan, millet ve bağımsızlık aşkının sinemizde sonsuza kadar yanacağının bilinmesini istiyorum. Yüz değil bin yıl da geçse coğrafyamızı kan gölüne çeviren, yaşlı, genç, kadın, çocuk demeksizin katledilmelerine neden olan emperyalist güçler ve işbirlikçi maşaları ile olan mücadelemiz sürecektir.

Başta geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm milletimizin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını” kutlarken, bizlere bu kazanımları hediye eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk,ü İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, bütün şehit ve gazilerimizi sonsuz rahmet, minnetle ve dualarla yâd ediyorum.

 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Türkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilcisi Kemal KAZAK; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.