Haberler

ASM Grup Standardı Ödemesinin Haksız Düşürülmesine Mahkemeden İptal

/ Kazanımlar Yazdır
Bu haber 5,478 defa okundu
ASM Grup Standardı Ödemesinin Haksız Düşürülmesine Mahkemeden İptal
Ordu’da Aile Hekimi olarak görev yapan bir üyemizin A Grubu olarak yapılan ödemelerin B Grubu düzeyine düşürülmesi ve A grubu olarak yapılan ödemelerin A grubu olma özelliğini kaybedildiği tarihten itibaren iadesinin istenmesi üzerine sendikamız tarafından dava açılmıştı.

Davayı görüşen Ordu İdare Mahkemesi verdiği kararda idarenin, üyemizin görev yaptığı ASM’de paramedik istihdam edilmesi nedeniyle ASM’nin A grubu standartlarını kaybettiği  ve Paramedik'in işe başladığı tarihten itibaren A grubu düzeyinden yapılan ödemeleri geri aldığına dikkat çekti.

Mahkeme verdiği kararda acil tıp teknisyeni ünvanlı kişilerin ASM’de çalışırken Acil tıp teknisyeni bölümünün üst öğrenimi olan paramedik (Acil Tıp Teknikeri) unvanlı personelin çalıştırılmasının “A grubu” olarak yapılan ödemelerin “B grubu” düzeyine düşürülmesine gerekçe teşkil edemeyeceğine hükmetti.

Mahkeme ASM’de paramedik personel çalıştırılması nedeniyle “A grubu” standartlarını kaybettiğinden ödemelerin “B grubu” standartlarına göre yapılmasına dair işleme ve bu işleme yapılan itirazın reddi işlemin iptaline  karar verdi.