Haberler

ASBP Teşkilatımızla Bir Araya Geldik

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 55,229 defa okundu
ASBP Teşkilatımızla Bir Araya Geldik
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda faaliyet gösteren Ankara 3 Nolu Şubemizin gerçekleştirdiği toplantıya Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal, Yusuf Alan, İsmail Türk ve Ümit Turhan katıldı.
Ankara 3 Nolu Şube Başkanımız Engin Dündar'ın açılışını yaptığı toplantıda Genel Başkanımız Önder Kahveci memurların gündemi ve sosyal hizmet çalışanlarının yaşadıkları sıkıntılar ile ilgili bir konuşma yaptı.
 
Genel Başkanımız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın icracı bir Bakanlık olmasını desteklediklerini, fakat Bakanlığı'nın çalışanları memnun edecek düzenlemeleri hayata geçirmediğini kaydetti.
 
Kahveci " Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın icracı bir bakanlık olmasına dolayı destek verdik. SHÇEK Personelinin kamuda üvey evlat muamelesi görmesinin sonlanması için icracı bir bakanlık iyi bir zemin olacaktı. Fakat ne yazık ki Başbakanlıktaki bakış Bakanlıkta da değişmedi. Personellerin mağduriyetlerine çözüm üretilmedi, talepleri görmezden gelinmeye devam edildi. Taşeronlaşma hızla ilerleyeme devam etti, memur sayısını geçti." Dedi.
 
Bakanlığın sosyal devlet anlayışı ile örtüşmesi gerektiğini kaydeden Kahveci sözlerini şöyle sürdürdü: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı misyonu gereği sosyal devlet anlayışıyla örtüşmeliydi. Fakat çalışan hakları açısından baktığımızda çokta sosyal bir devlet anlayışıyla hareket etmediklerini görüyoruz. Bakanlık kuruldu ama çalışanların özlük haklarında ve çalışma şartlarında bir düzenleme olmadı.

Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda faaliyet gösteren Ankara 3 Nolu Şubemizin gerçekleştirdiği toplantıya Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal, Yusuf Alan, İsmail Türk ve Ümit Turhan katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda faaliyet gösteren Ankara 3 Nolu Şubemizin gerçekleştirdiği toplantıya Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal, Yusuf Alan, İsmail Türk ve Ümit Turhan katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda faaliyet gösteren Ankara 3 Nolu Şubemizin gerçekleştirdiği toplantıya Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal, Yusuf Alan, İsmail Türk ve Ümit Turhan katıldı.