Haberler

Ankara’nın Başkent Oluşunun 94. Yıldönümü Kutlu Olsun

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 5,651 defa okundu
Ankara’nın Başkent Oluşunun 94. Yıldönümü Kutlu Olsun
Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin Ankara’nın Başkent Oluşunun 94. Yıldönümü İle İlgili Bir Mesaj Yayınladı:

Milli mücadeleye verdiği olağanüstü destek, Devletin kuruluşunun temellerinin atıldığı, bir milletin yeniden doğuşuna şahitlik eden güzel Ankara’nın Başkent oluşunun 94. yıl dönümü kutlu olsun.

Ülkenin en kötü günlerinde dahi Ankara ve Ankaralılar Milli Mücadele ruhlarını kaybetmemişlerdir. Amasya, Erzurum ve Sivas Kongrelerinden sonra, Türk Milletinin ümit kaynağı haline gelmiş olan Mustafa Kemal Paşa’nın, Heyeti Temsiliye Merkezini Ankara’ya taşıması, Türk tarihinin seyrini ve milletin kaderini değiştiren önemli bir gelişme olmuştur. Milli mücadelenin merkezi olan Ankara, Türkiye Cumhuriyeti'nin de başkenti olarak tarihteki şanlı yerini almıştır.

Cumhuriyetimizin, devletimizin kalesi ve sembolü olan güzel Ankara'mızın Cumhuriyetimize, o’nun değerlerine layık bir şehir olması ve devletimizle birlikte ilelebet payidar kalmasını temenni ediyoruz.

Bu vesileyle, Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Ankara'yı Türk milletinin yıkılmaz kalesi olarak başkent kılan tüm kahramanları sevgi, saygı ve rahmetle anıyor, vatan, millet ve devlet için bir an bile tereddüt etmeden canını feda eden tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.