Haberler

Anestezi Teknisyeni ve Teknikerleri Günü Kutlu Olsun

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 5,746 defa okundu
Anestezi Teknisyeni ve Teknikerleri Günü Kutlu Olsun
Tüm Sağlık Çalışanları için geçerli olan sorunların yanında Anastezi Teknisyeni ve Teknikerleri'nin çalışma şartları ve görev tanımı konularındaki sorunlar Sağlık Bakanlığı tarafından görmezden geliniyor.

 

Mesaisinin tamamına yakını Ameliyathane ortamında geçirmek zorunda olan Anastezi Teknisyenleri ve Teknikerleri günün çoğunu güneş ışığı görmeden tamamlamakta ve anastezik maddelere maruz kalmaktadırlar. Bunun yanında kimi zamanlarda da idarecinin keyfi uygulamalarına muhatap olmakta görevleri dışında başka angarya işlerle de iş yükü artırılmaktadır.

Türk Sağlık Sen olarak 13 Aralık Anestezi Teknisyenleri ve Teknikerleri gününü kutlar, daha sağlıklı bir ortamda, keyfi uygulamalardan uzak, kıymetinin bilindiği, fiili Hizmet Zammının (Yıpranma Payı) verildiği, özlük haklarının iyileştirildiği nice 13 Aralıklar 'da buluşmak dilek ve temennisiyle, Türk Sağlık Sendikası  anastezi teknisyenleri ve teknikerlerinin sorunlarının çözüme kavuşturulması konusunda her türlü hassasiyeti göstermiş ve göstermeye devam edecektir.