Haberler

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısını Ziyaret Ettik

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 5,304 defa okundu
Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısını Ziyaret Ettik
Genel Başkanımız Önder Kahveci Genel Başkan Yardımcılarımız Abdurrahman Uysal, Ümit Turhan ve Mehmet Ali Çakal ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Mehmet Karabay’ı ziyaret etti. Ziyarette Ankara 3 Nolu Şube Başkanımız Engin Dündar’da yer aldı.

Genel Başkanımız ziyarette Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanlarının sorunlarına çözüm üretilmesini talep etti. Çalışanlara yıpranma payı ödenmesi, bakanlığa bağlı kurumlarda görevli tüm öğretmenlere eğitim ödeneği verilmesi gerektiğine dikkat çekti. Genel Başkanımız Önder Kahveci “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanlarının talepleri bir an önce karşılanmalıdır. Nöbet ücretlerinin iyileştirilmesi, Bayram Tatillerinde tutulan nöbetlerin ücretlerinin %20 artırımlı ödenmesi, Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği sınavları ile ilgili yaşanılan sorunların çözülmesini istiyoruz. Bu konuda çalışmaların yapılmasını bekliyoruz' dedi.

Bakan Yardımcısı Karabay’da ziyaret için teşekkür ederek “ Türkiye’deki milli bir kimlik ve duruş sahibi Türk Sağlık-Sen’in ziyareti beni memnun etmiştir. Çalışanların sorunlarını çözümü için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz' dedi.

Genel Başkanımız ayrıca aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’n da personel eksikliğinin giderilmesi gerektiğini belirterek “Bakanlık memurdan daha fazla taşeron çalışanın olduğu  tek kamu kuruluşu. Bunun düzeltilmesi ve personel açığının kamu personeli istihdamı ile kapanması gereklidir. Bu yönde de bir çalışma yapılmalıdır' dedi.
Ziyarette çalışanların sorunlarını içeren bir rapor ve sendikamızın yayınları Bakan Yardımcısı Sayın Karabay’a Genel Başkanımız tarafından takdim edildi. 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Genel Başkanımız Önder Kahveci Genel Başkan Yardımcılarımız Abdurrahman Uysal, Ümit Turhan ve Mehmet Ali Çakal ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Mehmet Karabay’ı ziyaret etti.  Ziyarette Ankara 3 Nolu Şube Başkanımız Engin Dündar’da yer aldı. Genel Başkanımız Önder Kahveci Genel Başkan Yardımcılarımız Abdurrahman Uysal, Ümit Turhan ve Mehmet Ali Çakal ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Mehmet Karabay’ı ziyaret etti.  Ziyarette Ankara 3 Nolu Şube Başkanımız Engin Dündar’da yer aldı. Genel Başkanımız Önder Kahveci Genel Başkan Yardımcılarımız Abdurrahman Uysal, Ümit Turhan ve Mehmet Ali Çakal ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Mehmet Karabay’ı ziyaret etti.  Ziyarette Ankara 3 Nolu Şube Başkanımız Engin Dündar’da yer aldı. Genel Başkanımız Önder Kahveci Genel Başkan Yardımcılarımız Abdurrahman Uysal, Ümit Turhan ve Mehmet Ali Çakal ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Mehmet Karabay’ı ziyaret etti.  Ziyarette Ankara 3 Nolu Şube Başkanımız Engin Dündar’da yer aldı.