Haberler

Aile Hekimliği İller Arası Yer Değiştirme Kurası İlanı Yayınlandı

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 6,311 defa okundu
Aile Hekimliği İller Arası Yer Değiştirme Kurası İlanı Yayınlandı
Aile Hekimliği Uygulaması Kapsamında 2017/3 İller Arası Aile Hekimliği Yerleştirme İşlemi için Münhal kadrolar yayımlandı.
Başvurular 11 Ocak 2018 Perşembe (Saat 18:00' e kadar) Personel Bilgi Sistemi üzerinden alınacaktır. Başvuru evrakı imzasız olanlar ile başvuru evrakı 15/01/2018 tarihi saat 18:00’den sonra Bakanlığa  ulaşanların evrakları değerlendirmeye alınmayacaktır.
 
Münhal olarak açılan birimin bulunduğu aile sağlığı merkezinde uzman aile hekimliği kontenjanı yok ise bu pozisyona aile hekimliği uzmanları başvuramayacaktır. Aile hekimliği uzmanı kontenjanı var ise hem aile hekimliği uzmanı hem de diğer hekimler başvurabilecektir.
 
Başvuruda bulunacak adaylar bulunduğu ildeki münhal birimleri tercih edemeyecektir.
 
Görev yaptığı son pozisyonda fiilen 1 (bir) yıl süreyle çalışmayan aile hekimleri aile hekimliği yerleştirme işlemine başvuramayacaktır.
 
Devlet Hizmet Yükümlüsü ve sözleşmeli kadrosunda  olan aile hekimleri başvuramayacaktır. 
 
Özelden (kamu dışı) yerleşerek aile hekimliği pozisyonlarında çalışan personel, tercih ettiği ilde özel için aile hekimi kontenjanı var ise başvurabilecektir.
 
Başvuru yapacak olan adaylar münhal  yerlerden ilan edilen takvim çerçevesinde en fazla 5 (beş) tercih, 5 (beş) münhal yerin bulunmaması durumunda ise en fazla ilan edilen yer sayısı kadar tercih yapabileceklerdir.
 
İl dışından yerleştirmeye açılan aile hekimliği pozisyonlarında sözleşme ile çalıştırılacak aile hekimleri aşağıdaki sıralamaya göre yerleştirilir.
 
Yerleştirme işlemi yapılan hekimler, yerleştirme işlemini müteakip 15 (on beş) gün içerisinde yeni pozisyonlarda başlayış yapılır. Ancak hizmet mekânı olmayan birime yerleşen hekimler için bu süre 30 (otuz) gün olarak uygulanır.
 
Yerleştirme işleminden sonra gerçekleşen kaza vb. zorunlu hallerde 3 (üç) ayı geçen mazeret durumları kabul edilmez. 3 (üç) ay içinde göreve başlamayanların yerleştirmesi iptal edilir.
. İller arası aile hekimliği yerleştirme işlemine katılan, fakat yerleştirildiği farklı ildeki birimde görevine başlamayan aile hekiminin çalıştığı ildeki sözleşmesi feshedilir ve 1 (bir) yıl süreyle aile hekimliği yerleştirmesine başvuramaz.
İlan Metni ve Münhal Kadrolar İçin Tıklayın...