Afganistan’da Yaptırdığımız “Su Kuyusu” Hizmete Girdi

Afganistan’da Yaptırdığımız “Su Kuyusu” Hizmete Girdi
Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi olarak Afganistan’da bulunan Türk bölgesindeki su sıkıntısına bir nebze olsun çare bulmak için başlattığımız girişimler neticesinde bulunan su kuyusu hizmete girdi.

Afganistan’da yaşanan susuzluk ve beraberinde ki sıkıntıların konfederasyon Genel Başkanımız Önder Kahveci’ye iletilmesinin ardından Genel Başkanımızın talimatıyla başlayan çalışmalarda mutlu sona ulaşıldı.

KAHVECİ: BÖLGE HALKININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜP, HAYIR DUALARINI ALMAK TARİFSİZ BİR MUTLULUK

Türkiye Kamu-Sen gönüllülerinin çabaları sayesinde Türk bölgesinde bulunan ve hizmete açılan su kuyusu bölge halkının hizmetine sunulurken, Genel Başkanımız Önder Kahveci, Türkiye Kamu-Sen’in katkılarıyla yapılan su kuyusunun bölgede yaşayan insanlara hayırlı olmasını diledi. Kahveci, “Türkiye Kamu-Sen olarak kamu çalışanlarının hak ve menfaatleri doğrultusunda mücadele ederken bir taraftan da ülkemizin,  milletimizin ve dünya coğrafyası üzerinde yaşayan Türklerin sorunları ve sıkıntılarıyla yakından ilgilenmeye gayret ediyoruz.

Bu çerçevede Afganistan’daki Türk bölgesinde yaşanan susuzluk ve bu yöndeki talebin bize iletilmesiyle başlayan çalışmalarımız nihayet sonuç vermiş ve Türkiye Kamu-Sen’in katkılarıyla yapılan su kuyusu bölge halkının hizmetine sunulmuştur.

Zorluk ve sıkıntılar içinde yaşayan bir ülkenin vatandaşlarının yüzlerini en önemli yaşam kaynağı olan su ile bir nebze olsun güldürmek, onların hayır dualarını almak bizler için tarifsiz bir mutluluk demektir.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı olarak, bu hizmette emeği olan herkese konfederasyonumuz adına teşekkürlerimi sunuyor, bölgenin yarınlarına umut olmasını diliyorum” dedi.