Adana’da Tıp Bayramında Çalışanlarla Bir Araya Geldik

Adana’da Tıp Bayramında Çalışanlarla Bir Araya Geldik
Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç ve Ümit Turhan Adana şubemiz tarafından gerçekleştirilen 14 Mart Tıp Bayramı toplantısına katıldılar.

Toplantının açılışı Kuran-ı Kerim Tilaveti ile yapıldı.  Ankara’da ki terör saldırısında hayatını kaybedenler başta olmak üzere şehitlerimiz ve ebediyete göç eden sağlık çalışanları için dua edildi.

Adana’da görev yapan sağlık çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda ilk olarak Adana Şube Başkanımız İsmet Tepe tarafından bir açılış konuşması yapıldı. Tepe konuşmasında Türk Sağlık-Sen büyük bir teşkilat, büyük bir aile olduğunu dile getirerek el birliği ile kutlu bir mücadele yürüttüklerini vurguladı. 
Adana Şube Başkanımızın ardından konuşmasını yapan Genel Başkan Yardımcımız Ümit Turhan ise sağlık çalışanlarının yaşadığı sorunlara dikkat çekti. Turhan Başbakanın açıkladığı müjdelerle ilgili olarak “Doktorlarımızın emekli aylıklarını arttırılması gerekli ve yıllardır dile getirdiğimiz bir konudur. Ama sağlığın bir ekip işi olduğu ve 500 bin sağlık çalışanı olduğunu hatırlatırız. Taşerona kadro olmalı ama 4/C’liler vekil ebe hemşireler ve kamu dışı aile sağlığı çalışanları da kadro almalıdırlar. Sayın Başbakanın müjdeleri tasarı haline dönüştürüldüğünde bunları güçlü bir şekilde dile getireceğiz. Tüm sağlık çalışanlarının beklentilerinin karşılanmasını isteyeceğiz' dedi. 
Genel Başkan yardımcımız Ümit Turhan’ın konuşmasını tamamlamasından sonra kürsüye gelen Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Genç’te Türkiye Gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.  
Genç “Bugün 14 Mart Tıp Bayramı.  Fakat biz bu bayramı acılarla karşıladık. Ülkemizin birliğine ve dirliğine göz diken bölücü terör örgütünün saldırısı nedeniyle acılıyız, öfkeliyiz. Vatan ve millet sevdasını sendikal mücadelenin önüne koyan bir teşkilatız. Buradan açıkça ifade etmek isterim ki Türk devleti ve Türk milleti asla bölünmeyecektir. Alçakça saldırıyı gerçekleştirenler hedeflerine ulaşamayacaklardır.  Gün birlik olmak kenetlenme günüdür. Türkiye zorlu bir süreçten geçiyor ama Türk milleti bunu da atlatacak geçtedir.' dedi. 

 

Haber Resimleri