Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü Ziyaret Ettik

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü Ziyaret Ettik
Genel Başkanımız Önder Kahveci, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcımız Ümit Turhan ve Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Aslan ve Gürkan Orhan'la birlikte Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü ziyaret etti.

Adalet çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü ziyarette, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Yargı Reformu Strateji Belgesinde, Adalet çalışanlarının özlük, mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi ile ilgili hiçbir düzenlemenin maalesef yer almadığı, bu durumun Adalet çalışanlarını üzdüğü iletildi.
Adalet Bakanlığı çalışanlarının tek kariyer planı olan görevde yükselme sınavı yerine yazı işleri müdürlüğü gibi idari kadro ihtiyaçlarının dışarıdan yapılacak atama yoluyla karşılanması düzenlemesinin adliyelerdeki işleyişi bozacağı ve dava sürelerini daha da uzatacağı, Adalet hizmetleri tazminatının tüm personele ödenmemesinin kurum içinde çalışma barışını bozduğu, Adliyelerde iş yoğunluğunun çok fazla olduğu ve çalışanların mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştığı, personel eksikliğinin giderilmesi ile ilgili talepler Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Osman Eksert tarafından Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e iletildi.
Genel Başkanımız Önder Kahveci Adli Tıp Kurumu çalışanlarının sorunlarını da gündeme getirerek çözüm istedi. Mali ve özlük haklarında iyileştirmeler yapılmasını talep etti. 
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise, Talepleri değerlendireceklerini ifade ederek, “Çalışanlarımızın mağdur olmasına müsaade etmeyiz” dedi.