Haberler

Acımızı Anlatmaya Kelimeler Yetmiyor

/ Manisa Yazdır
Bu haber 27,921 defa okundu
Acımızı Anlatmaya Kelimeler Yetmiyor
Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu 13 Mart Pazar günü Ankara'da gerçekleşen kanlı teröre tepki verdi.Biliyorsunuz dün 14 Mart Tıp Bayramıydı.

Ülkemizin dört bir yanında fedakârca görev yapan sağlık çalışanları için önemli bir gündü. Fakat Ankara’da yaşanan hain terör saldırısı nedeniyle hüzünlü geçirilen bir gün olarak tarihe kapkara olarak geçti. Türk milletinin huzuru, birliği ve dirliğine yönelik saldırılar artarak devam ederken, dili, dini, kökeni, vicdanı olmayan terör yine başkentimizi ve sivil vatandaşlarımızı hedef almıştır. Milletimizi derin bir acıya boğan bu alçakça saldırı nedeniyle yastayız.

 Ülkemizin geleceğinin ve bekasının çok ciddi bir tehdit altında olduğu aşikardır. Ekim ayında tarihi gar binası önünde, Şubat ayında Merasim Sokakta ve bugün ise Kızılay Güven Park'ta yaşanan bu saldırıların altındaki tüm kirli oyunları açığa çıkarmak yetkililerin en öncelikli görevi olmalıdır.

Türkiye Sevdasını, vatan ve millet derdini her zaman en önde tutan Türk Sağlık-Sen olarak Pazar günü gerçekleştirilen bu hain saldırının tüm acısını derinden yaşıyoruz. Acımızı anlatmaya kelimeler yetmiyor, öfkemiz çığ gibidir.

Türk Sağlık-Sen olarak bu hain saldırıyı lanetliyor, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine baş sağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Vatan ve millet sağ olmadıkça, ülkemizde huzur kalmadıkça geriye kalan herşeyin boş olduğuna inananlarız. 14 Martta kendi sorunlarımızı dile getirmek değersizdir. Dün bayramımız değil yasımız vardı. Kaygımız vatan ve millettir. Gün Türk milletinin birlik ve beraberlik günüdür.

Bundan tam 97. yıl önce İstanbul’un işgaline karşı tepki göstererek 14 Martta bir anlam katan tıbbiyelilerin ruhunu taşıyan ve onların bıraktığı bu değerin emanetçisi olan biz Türk Sağlık-Sen’liler olarak diyoruz ki;

Türk Milletinin huzuruna, devletimizin birliğine ve dirliğine karşı yapılmış bu saldırıyı gerçekleştiren terör odakları, onların işbirlikçileri iyi bilmelidir ki, Türk milleti bu alçakça saldırılara boyun eğmeyecek, birlik ve bütünlüğünden asla taviz vermeyecektir.Terör örgütü ve onun destekçisi olan dış ve iç odaklar iyi bilmelidir ki, ülkemizi bölmeye, kimsenin gücü yetmeyecektir.

Türkiye’yi karıştırarak, Ortadoğu gibi bir bataklığa çevirmek isteyenler bu hain emellerine asla ulaşamayacaklardır.

Millet olarak hepimizin daha huzurlu, aydınlık yarınlara ulaşmamız dileğiyle Ankara’da ki hain saldırıda hayatını kaybedenlere bir kez daha  Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun.  


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu 13 Mart Pazar günü Ankara'da gerçekleşen kanlı teröre tepki verdi.Biliyorsunuz dün 14 Mart Tıp Bayramıydı. Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu 13 Mart Pazar günü Ankara'da gerçekleşen kanlı teröre tepki verdi.Biliyorsunuz dün 14 Mart Tıp Bayramıydı.