Haberler

4/C’den 4/B’ye Geçenler İçin Danıştay’da Dava Açtık

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 11,237 defa okundu
4/C’den 4/B’ye Geçenler İçin Danıştay’da Dava Açtık
4/C’lilerin 4/B’ye geçişlerini düzenleyen kararda yer alan iki düzenlemenin iptali için sendikamız tarafından Danıştay’da dava açıldı.

Açılan davada söz konusu geçişte tüm eğitim ve öğrenim durumu hiçe sayıldığına vurgu yapılarak sadece yükseköğrenim mezunu olup olmadığına yönelik bir ayırım yapıldığı belirtildi. Kişilerin eğitimlerine uygun bölümleri değerlendirmeye alınmadığı belirtilerek

Düzenlemede yer alan Yükseköğrenim mezunu olanların tamamı İdari Büro Görevlisi, yükseköğrenim mezunu olmayanların tamamı ise İdari Destek Görevlisi olarak atanmasını düzenleyen maddeni eşitlik ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle iptali istendi.

Bu düzenlemenin yanı sıra açtığımız davada Anketör, İdari Büro Görevlisi, İdari Destek Görevlisinin ek ödeme oranlarının % 20 olarak belirlenmesi düzenlemesinin de iptali istendi. Yaklaşık olarak 206 TL gelen bu ek ödeme tutarının 4/B’liler ile karşılaştırıldığında çok büyük bir uçurum olduğu belirtildi. Bununda haksızlık ve eşitliksiz olduğuna dikkat çekilerek iptal edilmesi talep edildi.