Haberler

250 Bin Sağlık Çalışanı Atama Bekliyor.

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 34,106 defa okundu
250 Bin Sağlık Çalışanı Atama Bekliyor.
Türk Sağlık-Sen olarak ataması yapılmayan sağlık çalışanlarının 12 Mart 2015, 11 Nisan 2015 ve 8 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleştirdiği eylemlere destek vermiş ve yeterli sayıda istihdamın yapılmasını istemiştik.

Ataması yapılmayan sağlık çalışanları bu kez de Zonguldak’ta bir açıklama yaparak  atamaların arttırılmasını ve bir an önce göreve başlamayı talep ettiler. 

Ataması Yapılmayan Sağlıkçılar Platformu Sözcüsü Aras Ali Altıntaş, yaptığı açıklamada personel ihtiyacı gerçeği varken atamam yapılmamasın eleştirdi. Altıntaş, "Kurmuş olduğumuz platform, atama bekleyen ve sayısı 300 bine dayanan sağlıkçıların atamalarının yapılmasını hedefleyen gönüllü bir yapılanmadır. Bu konuda aylardır canla başla mücadele etmekteyiz. Bizler Ataması Yapılmayan Sağlıkçılar Platformu olarak, başta Sağlık Bakanı olmak üzere Sayın Başbakanımıza hükumet yetkililerine ve muhalefet parti yetkililerine sesleniyoruz. Ataması yapılmayan ve sayısı 300 bine dayanan sağlıkçılar olarak bizler, personel ihtiyacının olduğu, heryerde göreve hazırız. Atamamız yapılsın' dedi.