Haberler

25 Aralık Bir Destan Adıdır

/ Gaziantep Yazdır
Bu haber 4,233 defa okundu
25 Aralık Bir Destan Adıdır
Türkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilcisi Kemal KAZAK; Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunu yayınladığı bir mesajla kutladı. KAZAK mesajında şu ifadelere yer verdi.


Ecdadımız 96 yıl önce çok zor şartlar altında ve türlü imkânsızlıklar içerisinde kahramanca verdiği mücadele ile bu topraklarda özgür kalmamızı sağlamıştır.

6317 vatan evladı bu cennet vatan ve al bayrak uğruna kendi canlarını sebil etmiş ve şahadet şerbetini içmişlerdir.

Gaziantep savunması ve yapılan bu kahramanlık, hem Türk Milleti’nin bağımsızlık aşkının bir göstergesi, hem de Anadolu insanına yeni bir ışık olmuştur. Fransız’lara karşı ortaya konulan direniş vatanın bütün satında büyük yankı uyandırmış ve Türk Milleti’nin yeniden doğuş inancını tazelemiştir.

Kısacası; Gazi şehirde verilen kutlu mücadele ülkemizin kurtulmasına öncülük etmiştir.

Ayrıca; ülke olarak zor günlerden geçmekteyiz. Başta hükümet yetkilileri olmak üzere bütün siyasi partilere ve bütün sivil toplum kuruluşlarına büyük bir görev düşmektedir.

Kullanılan dil ve ortaya konulan uygulamalar, vatan hassasiyeti taşıyan hiç kimseyi ayrıştırmamalı ve ötekileştirmemelidir. Gerek bütün vatandaşlarımızı gerekse bütün kamu çalışanlarını kucaklayıcı politikalar uygulamaya geçmelidir.

Millet olarak daha zor günler görmek istemiyor ve Ay Yıldızlı bayrağımızın altında ilelebet payidar kalmak istiyorsak, bir birimizi her zamankinden daha fazla sevmeli ve daha fazla kenetlenmeliyiz.

Bu toprakları bize vatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 
Ruhları şad, mekânları Cennet olsun.

Kemal KAZAK
Türkiye Kamu-Sen
Gaziantep İl Temsilcisi