Haberler

14 Mart Tıp Bayramı İçin Basın Açıklaması Yaptık

/ Eskişehir Yazdır
Bu haber 25,594 defa okundu
14 Mart Tıp Bayramı İçin Basın Açıklaması Yaptık
14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayan Türk Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Kararman, ülkenin dört bir yanında fedakârca görev yapan sağlık çalışanları için önemli bir gün olduğunu, fakat Ankara’da yaşanan hain terör saldırısı nedeniyle hüzünlü olduklarını belirterek saldırı nedeniyle yasta olduklarını söyledi.

Kararman, “Türkiye Sevdasını, vatan ve millet derdini her zaman en önde tutan Türk Sağlık-Sen olarak bugün bu hain saldırının tüm acısını derinden yaşıyoruz. Acımızı anlatmaya kelimeler yetmiyor, öfkemiz çığ gibidir. Türk Sağlık-Sen olarak bu hain saldırıyı lanetliyor, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine baş sağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Vatan ve millet sağ olmadıkça, ülkemizde huzur kalmadıkça geriye kalan her şeyin boş olduğuna inananlarız.    Bugün 14 Martta kendi sorunlarımızı dile getirmek değersizdir. Bugün bayramımız değil yasımız vardır. Kaygımız vatan ve millettir. Gün Türk milletinin birlik ve beraberlik günüdür' dedi.

Bundan 97 yıl önce İstanbul’un işgaline karşı tepki göstererek 14 Mart’a anlam katan tıbbiyelilerin ruhunu taşıyan değerin emanetçisi olduklarını söyleyen Kararman,  Türk Milletinin huzuruna, devletin birliğine ve dirliğine karşı yapılmış bu saldırıyı gerçekleştiren terör odakları, onların işbirlikçilerinin, Türk milleti’nin bu alçakça saldırılara boyun eğmeyecek, birlik ve bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğini iyi bilmeleri gerektiğini dile getirdi.

Kararman şöyle devam etti: “Terör örgütü ve onun destekçisi olan dış ve iç odaklar iyi bilmelidir ki, ülkemizi bölmeye, kimsenin gücü yetmeyecektir. Türkiye’yi karıştırarak, Ortadoğu gibi bir bataklığa çevirmek isteyenler bu hain emellerine asla ulaşamayacaklardır. Millet olarak hepimizin daha huzurlu, aydınlık 14 Martlara ve yarınlara ulaşmamız dileğiyle Ankara’da ki hain saldırıda hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun.'