Türk Sağlık Sen'in Kazandığı Dava İçin Genelge Yayınlandı PDF Yazdır E-posta
14 Şubat 2014 / Cuma

Türk Sağlık-Sen'in açtığı dava sonucunda Danıştay, disiplin cezası alan çalışanlara ek ödeme ödenmemesi ve mesai içi çalışılmayan günlerin belirlenmesinde hastane yöneticisinin onayını arayan düzenlemenin de yürütmesini durdurmuştu.

Danıştay 11. Dairesinin bu kararının Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna tebliğ edilmesinin ardından kurum tarafından bir genelge yayınlandı.

Yayınlanan genelgede Türk Sağlık-Sen'in açtığı dava sonucunda Danıştay 11. Dairesinin verdiği yürütmeyi durdurma kararına dikkat çekildi. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik'te yer alan disiplin cezası alan çalışanlara belirli sürelerde ek ödeme yapılmaması ve mesai içi çalışılmayan günlerin belirlenmesinde hastane yöneticisinin onayını arayan düzenlemelerin yürütmesinin durdurulduğu belirtildi.

88 Kamu Hastane Birliğine gönderilen genelgede Yönetmeliğinin söz konusu hükümlerinin uygulanmaması belirtilerek sağlık tesislerinin de bilgilendirilmesi önemle istendi.