ÖZEL HASTANE REHBERİ PDF Yazdır E-posta
04 Kasım 2006 / Cumartesi

Üyelerimiz gerek, kendilerinin gerekse yakınlarının tedavileri için zaman zaman Ankara’ya gelmektedir. Tedavi için Ankara’ya gelen üyelerimiz ve yakınları tedavi olabilecekleri özel hastaneler hakkında sendikamızdan bilgi istemektedir. Bu sebeple sendikamız Ankara ilinde bulunan özel hastanelere bir yazı yazarak, hangi kurum mensuplarını, hangi branşlarda ve hangi şartlarda tedavi ettiğini sormuştur. Bu yazılara cevap veren Akay Hastanesi, Başkent Üniversitesi Hastanesi, Çağ Hastanesi ve Lokman Hekim Hastanesi ile ilgili bilgiler, aşağıda yer almaktadır.

   

 

NET ÇARE TIP MERKEZİ

Anlaşmalı Olduğu Kurumlar:
Emekli Sandığı çalışanları ve emeklileri için Dahiliye, Kadın Doğum, Genel Cerrahi, KBB, Kardiyoloji, Göz ve Cildiye bölümleri için anlaşmaları mevcuttur. Diğer sosyal güvenlik kurumlarına tabi olanlar, TTB'nin belirlediği fiyat listesi üzerinden hizmet alabilirler

Adres: Atatürk Bulvarı Atayurt İşhanı No:169 Kat:1 Kızılay / ANKARA
Tel: 0312 419 04 99

 

 

 

AKAY HASTANESİ 

 Anlaşmalı Olduğu Kurumlar: Emekli Sandığı hastaları için tüm branşlarda anlaşmaları var.  

 SSK İçin Poliklinik ve yatan hastalarda Kardiyoloji, KBB, Üroloji, KVC, Kadın Doğum, Beyin Cerrahisi, Ortopedi, Genel Cerrahi, Çocuk Cerrahisi branşlarında anlaşmaları var. 

 Bağ-Kur için Sadece yatan hastalarda Kardiyoloji, KVC, Genel Cerrahi, Kadın Doğum, Göz branşlarında anlaşmaları var. 

Ayrıca tüm özel sigorta şirketleriyle anlaşmaları var.

Adres: Akay Caddesi Büklüm Sokak No:4 Kavaklıdere Ankara 
Tel: 0312 416 50 50 Faks: 0312 416 50 51 
 
Web Adresi: www.akayhastanesi.com.tr  

 

 BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ  

Hastanelerinde bulunan tüm alanlarda Sosyal güvenlik kurumlarına bağlı kişilere ve Devlet Memurlarına hizmet verilmektedir. TTB Asgari ücret tarifesi ile tespit edilen fiyatları geçmemek üzere, Hastane fiyatlarıyla, Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan Bütçe uygulama talimatında yer alan fiyatlar arasındaki fark, hastalara önceden bilgi verilmek suretiyle tahsil edilmektedir.  

 Adres: Fevzi Çakmak Caddesi 10. Sokak No:45 Bahçelievler / ANKARA 
Tel: 0 312 212 68 68 Faks: 0 312 223 73 33

 

 ÇAĞ HASTANESİ   

 

 Anlaşmalı olduğu kurumlar: Devlet Memurları Genel Cerrahi, Cildiye, Göz, Çocuk Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Nöroşirurji, Dahiliye, Ortopedi, Fizik Tedavi, Kardiyoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Üroloji ve Çocuk hastalıkları branşlarında Hem ayaktan hem de yataklı tedavi hizmeti verilmektedir. Devlet memurları ayaktan tedavilerde Çağ Sağlık Grubu bünyesinde bulunan Yıldız Çağ Tıp Merkezi ve Doktorlar Tıp Merkezinde katkı payı alınmamaktadır. Çağ Hastanesinde ise muayenelerden 30 YTL katkı payı alınmakta, tahlil ve tetkiklerden katılım payı alınmamaktadır. Yatarak tedavilerde ise, Bütçe uygulama talimatında yer alan ameliyat paketlerinin yüzde 50 ile yüzde 150 fazlası oranlarında katılım payı talep edilmektedir.  

 SSK’lı hastalar Çağ Hastanesinde Kalp ve Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Ortopedi ve Travmatoloj ve Mikrovasküler Cerrahi branşlarında hem ayaktan hem de yatarak sağlık hizmeti alabilmektedir. SSK’lı hastalardan kardiyoloji branşında hem ayaktan hem de yatarak tedavilerde katılım payı alınmamakta, diğer branşlarda muayenelerden 30 YTL katılım payı alınmakta, tahlil ve tetkikler ile ameliyatlardan katılım payı alınmamaktadır. SSK’lı hastalar Çağ laboratuarında bilgisayarlı tomografi, Renkli Doopler, Kemik Mineral Dansitometrisi, Ultrasonografi ve mamografi tetkiklerini katkı payı ödemeden yaptırabilmektedirler.  

 Bağ-Kur’lu hastalar ise Çağ Hastanesinde Kalp ve Damar Cerrahisi, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum ve Kardiyoloji branşlarında yalnızca yatarak tedavilerde sağlık hizmeti alabilmektedir. Bu branşlardan yalnızca doğum hizmetlerinde katılım payı alınmakta, diğer girişimsel işlemler ve ameliyatlarda katılım payı alınmamaktadır.  

 Çağ Hastanesi Adres: Meşrutiyet Caddesi No: 33 Kızılay / ANKARA 
Tel: 430 08 08

 Yıldız Çağ Tıp Merkezi : Turan Güneş Bulvarı No: 56 / A Yıldız / ANKARA 
Tel: 442 23 00

 Doktorlar Tıp Merkezi: Mithatpaşa Caddesi 45/B Kızılay / ANKARA 
Tel: 430 09 60

 Çağ laboratuarlar Grubu: Selanik Caddesi No:52 Kızılay / ANKARA 
Tel: 418 77 89

 

 

 ÖZEL LOKMAN HEKİM HASTANESİ

Anlaşmalı Olduğu Kurumlar:
Emekli Sandığı ile anlaşmaları mevcut olup, emeklilerden ücret farkı talep edilmemekte, kamu çalışanlarından ise 45 YTL Ücret farkı alınmaktadır. Ancak ileri tetkiklerde (MR Tomografi, Fizik Tedavi vb.) cüz'i bir miktar talep edildiği belirtilmektedir.

SSK ile yalnızca Genel Cerrahi, Beyin Cerrahisi ve Ortopedi bölümleri ile anlaşmaları bulunmaktadır. Ancak, hem emeklilerden hem de çalışanlardan 45 YTL ücret farkı talep edilmektedir.

Adres: General Tevfik Sağlam Caddesi No: 119 Etlik / ANKARA
Tel: 0312 322 99 99  Faks:  326 49 09
Web Adresi: www.lokmanhekim.com.tr

 

 

AKTİF YAŞAM FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

Anlaşmalı Olduğu Kurumlar: TBMM, Merkez Bankası, ABAYS, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur mensupları ve bakmakla yükümlü olduğu yakınlarına, Devlet memurları ve bakmakla yükümlü olduğu yakınlarına, Kamu çalışanlarına hizmet vermektedir.

Hizmet verilen alanlar: Ortopedik problemler, Spor yaralanmaları, Omurga problemleri, Bel-Boyun fıtıkları, Tendon-Sinir kesileri, Nörolojik hastalıklar, Gebelik Rehabilitasyonu, Lenfödem, Selülit, Migren, Dismenore.

Uyguladığı Tedavi Yöntemleri: Manuel Tedavi Yöntemleri, Elektroterapi ve Kişiye özel egzersiz yöntemleri

Adres: Necatibey c. 62/A Kızılay/ANKARA
Tel:312 230 86 73 pbx

ÖZEL CEBECİ TIP MERKEZİAnlaşmalı Olduğu Kurumlar: Emekli Sandığı ile anlaşması olan kurumda fark ücreti alınmamaktadır. ABYS, TBMM, Eximbank ve Özel Sigarta Şirketleri ile anlaşma mevcuttur. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göz, KBB, Cildiye, Psikiyatri, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Acil bölümlerinde birer uzman hekimle, Dahiliye’de iki uzman hekimle hizmet verilmektedir.

SSK ve Bağ-Kur’lu hastalar için muayene olduğu Uzman Doktor’un istemiş olduğu tahlil, tetkik ve radyolojik işlemler için (muayene dahil) toplam 45 YTL alınmaktadır..

Adres: Fakülteler Mah. Kutlugün Sok. No:6 Cebeci ANKARA
(Ankaray Dikimevi Son Durakğı. Merkez Camii Yakını.)
Tel: 562 20 00 Fax: 562 10 28